İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. AYT Kitap Öneri
  3. AYT Matematik Kitap Önerileri 2022

AYT Matematik Kitap Önerileri 2022

ayt-matematik-kitap-onerileri-2022

Merhabalar DersNotuİndir.com okuyucusu, bu yazımızda AYT Matematik sizlere ÖSYM‘nin hazırlamış olduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı kısa olarak YKS‘nin bir parçası olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) hakkında bilgiler verecek. AYT Matematik Kitap Önerileri 2022, AYT Matematik Deneme Önerileri 2022 olarak sizlere sunacağız.

Kitaplar kesinlikle sponsorlu değildir sizler için tek tek seçilerek sunulmuştur.

Yapacağımız listelemede türüne göre kolay, orta ve zor kaynak önerisinde bulunacağız.

AYT Matematik Kolay Kaynak Önerileri

Kolay Seviye Kaynak Önerileri

AYT Matematik Soru Bankası Hız ve Renk Yayınları

ayt-matematik-kitap-onerileri-2022

 

 

Hız ve Renk Yayınları‘nın yayınlamış olduğu, AYT matematiğe güzel bir temel atarak başlamak isteyenler için bulunmaz bir nimet olan soru bankası giriş ve orta seviye öğrenciler için doğru kaynaktır. Toplam sayfa sayısı 323 sayfa olan kitap çözebileceğiniz soru sayısı bakımından da zengin. Video çözümlü olması büyük bir artı katıyor. Yeni nesil sorular ile sizi sınava hazırlamak için bekliyor.

 

 

 

AYT Matematik Orta Kaynak Önerileri

Orta Seviye Kaynak Önerileri

Orta Seviye Kaynak Önerileri

AYT Matematik Soru Bankası – Üç Dört Beş Yayınları

ayt-matematik-kitap-onerileri-2022

 

Orta seviye olarak önerebileceğimiz en iyi kaynak diyebiliriz. Kitap 375 sayfadan oluşmaktadır. Kitabımızın en büyük artısı tüm sorularının video çözümlü olması. Yapamadığınız sorular olduğu anda karekodu okutarak sorunuzun çözüm videosuna ulaşabilirsiniz. Yeni nesil soruları içinde barından kitap ÖSYM pratiğini yapıyor. AYT sınavına girmeden önce bu kitabı bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

 

AYT Zor Kaynak Önerileri

Zor Seviye Kaynak Önerileri

AYT Matematik Fasikülleri – Apotemi Yayınları 

ayt-matematik-kitap-onerileri-2022

 

Üniversite sınavına hazırlanmakta yardımcı olan tüm öğretmenlerin ortak tercihi olan Apotemi Yayınları AYT Matematik Fasikülleri listemizde yerini almış bulunmakta. Zor kaynak arayanlar ve kendi sınırlarını görmek isteyen öğrenciler için 10 numara tercih. Fasikülleri çözdükçe zorlandığınızı fakat git gide ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz. Kitap içeriğinde çözümlü sorular bulunmakta bu sayede kendi çözümleriniz ile kitap yayıncılarının çözümlerini karşılaştırabileceksiniz.

 

 

Bu yazımızda sizlere Kolay, Orta ve Zor AYT Matematik kaynakları önerdik. Umarız yazımızın yardımı dokunmuştur. Diğer bir yazımız olan AYT 2021 Soruları PDF İndir Ücretsiz yazımızı inleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

İçeriği Yorumla